پایگاه خبری تحلیلی رسا

اولین رسـانه مستقـل خبــری،تحلیـلی منطقه

پایگاه خبری تحلیلی رسا

اولین رسـانه مستقـل خبــری،تحلیـلی منطقه

اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر حمیل در جلساتی نسبت به تعیین تکلیف سمت شهردار شهر تصمیماتی را اخذ کردند که نارضایتی های عمومی زیادی را در پی داشته است.

شورای این دوره با عدم هماهنگی و تعامل در مسیر مدیریت شهرداری ،نهایتا منجر به عدم قبول مجدد این جایگاه از سوی کامران جلوند شد،تصمیمی که ناخواسته بخاطر ناشی گری برخی اعضای شورا که برخواسته از عدم درک صحیح از حکم روایی شهری،تحصیلات،تجربه و عدم شناخت درست از جایگاه شورا بود،گرفته شده و شهرداری و شهر حمیل را با بحران جدی مدیریت شهری مواجه کرد .

شهر حمیل لیاقت جایگاه ارتقا جایگاه شهری را داشته و دارد و امیدوار بودیم با شروع بکار دور جدید شورا این امر سر لوحه تصمیمات اعضا قرار گیرد که البته با تصمیمات اخیر متوجه شدیم آرزویی بیش نیست.

ضعف جدی در حفظ کامران جلوند بعنوان شهردار، متعاقب آن تسریع جهت انتخاب شهردار،فقدان درک صحیح از جایگاه شهری و موقعیت مکانی شهر حمیل در کرویدر ایلام-کرمانشاه و مهمتر از همه انتصاب حمید شهبازی ناکام ادوار متعدد شورای شهر اسلام آباد بعنوان شهردار شهر حمیل از موارد متعددی است که از همین ابتدای کار موجب بحران جدی هویتی شورای اسلامی در میان مردم شهر شده است و به اذعان بسیاری چه بسا شورای این دوره در کوتاه مدت با خطر انحلال مواجه گردد.

سوالات اساسی و جدی متعددی پیرامون انتصاب شهردار شهر حمیل وجود دارد که امیدوارم اعضای شورا با توجه به عدم تحصیلات،تجربه،تخصص و جایگاه اجرائی-مدیریتی پاسخی در خور جهت رضایت افکار عمومی داشته باشند .

از همین ابتدا عموماً اعلام می کنم که نه فقط از طریق این نوشته بلکه هرکدام از اعضای شورا و یا جمعا در هر مکان و زمانی که اعلام کنند حاضربه تبادل نظر پیرامون تصمیمات غلط و هزینه ساز آنها برای شهر حمیل هستم.

اولین موردی که مخاطرات جدی را به ذهن متبادر می کند هزینه جاری،عمرانی و درآمد شهرداری است،بنابر آمار موجود هیچکدام از هزینه های جاری،عمرانی و درآمدی شهرداری با ترازنامه همخوانی ندارد،این عدم همخوانی آمارها نشان می دهد بسیاری از درآمدها محقق نشده است،سوال اساسی پیرامون این موضوع وجود دارد که کامران جلوند که یک نیروی بومی،باتجربه و نفوذ در میان مردم و مدیران شهرستان و استان بوده نتوانسته این اعداد و ارقام را محقق کند،حال یک نیروی غیربومی،فاقد تجربه و صلاحیت و توانایی چگونه میخواهد میلیاردها ریال درآمد و اعتبارات محقق نشده را محقق و وصول کند که مانع از پیش آمدن رکود در اصلی ترین سازمان مدیریت شهرحمیل شود؟

2.میزان بدهی،بستانکاری،هزینه های جاری،عمرانی و درآمدی و ردیف بودجه 1400 شهرداری حمیل چندمیلیارد تومان است؟آیا از این اعداد و ارقام اطلاع دارید؟آیا یک ترازنامه مالی را تاکنون مشاهده نموده اید؟نیک می دانید که تکمیل پروژه های قدیمی و جدید شهری نیازمند اعتبارات و درآمد مازاد است.گزینه غیر بومی،هلی برن شده و انتصابی شما،منابع مالی و اعتبارات را چگونه می خواهد تهیه نماید؟

3.شهر حمیل با توجه به جایگاه راهبردی مابین ایلام-کرمانشاه نیازمبرم به سند شهری دارد و اگر درآمد پایدار نداشته باشد در آینده ای نه چندان دور مجبور به شهر فروشی خواهد شد،برنامه مالی شهردار منتصب و اعضای شورا برای چالش عوارض منابع پایدار چیست ؟ و اساساً چگونه می خواهید آنرا ایجاد کنید؟آیا اصلا با این موارد آشنایی دارید؟

4.ارزیابی سند توسعه شهر حمیل یا همان CDS ،برنامه راهبردی-عملیاتی 4 ساله شهرداری،درآمد پایدار،سرمایه اجتماعی-جمعیتی،مشکلات زیست محیطی،رفع بحران هویت شهری و نابسامانی ساخت و سازهای شهری؛تکمیل ساختار موجود شهرداری،پیگیری و تعیین حریم اصلی ترین خیابان ها و بلوار شهر و ..... از اصلی ترین برنامه های یک گزینه تصدی شهرداری حمیل است،آیا حمید شهبازی این برنامه ها را ارائه داده است؟اگر بله،به چه کسی و کدام عضو شورا با کدام تخصص و تحصیلات و تبحر آنرا بررسی و راستی آزمایی کرده است؟

5. با توجه به حکم روایی خوب شهری و بی توجهی اعضای شورا به این اصل؛ و رویکرد متمرکز از بالا به پایین در فرآیندهای تصمیم ساز مدیریت شهری شهر حمیل،مدیریت تداخل وظیفه شهرداری با دیگر ارگان ها،فروش تراکم و تغییر کاربری اراضی اطراف شهر همراه با آینده نگری و برنامه در کمیسیون ماده 5،تغییر و توسعه محدوده شهری به سمت شرق و شمال شرق شهر حمیل،برون سپاری پروژه های اجرایی-خدماتی،توسعه مشارکت شهروندی و حرکت به سمت شهر شهروند مدار همراه با مدیریت قانونمند و بدون لابی از جمله رویکردهای یک شهردار موفق شهر جوان و نوپایی همچون حمیل است ،برنامه های گزینه انتصابی شما چیست؟آیا اصلا چنین برنامه ای ارائه شده است؟

6. با توجه به لزوم جایگزینی بودجه تعهدی به جای سیستم نقدی،ضبط وثبت دارایی های غیر نقدی،ایجاد انضباط مالی،ساماندهی خدمات شهری،جایگزینی بسیاری از ماشین آلات غیر کاربردی،حذف تدریجی استفاده از آب شرب در آبیاری فضای سبز بلوار شهید یعقوب نژاد و پارک های اطراف،تعیین تکلیف و ساماندهی ورودی و خروجی و یکسان سازی کندروهای جنوبی و شمالی با بلوار شهید یعقوب نژاد،تکمیل پروژه پارک کوهستان و ادامه و تکمیل منطقه تفریحی سراب گاروانی و پیگیری و وصول بدهی عوارضی جندین ساله شهرداری از اشخاص حقیقی و حقوقی است،
آیا این نیروی غیر بومی و فاقد سرمایه اجتماعی انتصابی،توانایی تعامل و ارتباطی همچون کامران جلوند با مردم را دارد و اساسا آیا قادر به انجام امور بالا هست؟آیا شما اعضای شورای اسلامی شهر حمیل ضمانت اجرای مسئولیت واگذاره شده به حمید شهبازی را متقبل می شوید؟

اعضای شورای اسلامی شهر و مردم محترم و مظلوم حمیل:

شهر نوپای حمیل در مرحله گذر از پلکان جمعیتی-جغرافیایی است و نیازمند خدمات مدیریتی کیفیتی همراه با پارادایم است،مدیریت شهری را می طلبد که پای اصول بایستد و در سوابقش اهل معامله و زد و بند نباشد،نیرویی که با تعامل قانونمند با مردم سیستم عوارضی درآمدی را روز به روز جهت شکوفایی شهر بکار گیرد،سرمایه اجتماعی داشته باشد،بدور از سیاسی کاری باشد،معتقد به مدیریت سیستماتیک،حرفه ای و غیر سیاسی باشد و به عقلانیت و خرد جمعی اعتقاد داشته باشد،

شهر نیاز مبرم و اساسی به یک طرح مدون و قابل اجرا ،جهت در بن بست قرار نگرفتن به واسطه احداث مسیر جدید ایلام – کرمانشاه است و این امر محقق نخواهد شد مگر با مدیریتی قوی و دلسوز.

فلذا با توجه به عدم تجربه،تخصص،جایگاه و نفوذ اجتماعی مردمی و مدیریتی گزینه انتصابی و لزوم داشتن یک شهردار قوی و مردمی جهت عدم مواجه با بحران شهری -اجتماعی،امیدوارم اعضای شورا در تصمیم خود بازنگری کنید و گزینه ای را بر صندلی شهرداری تکیه دهند که بعدها به نیکی از آنها یاد کنند.

 

نظرات  (۱۱)

با سلام

 

من برای چندمین باره که این متن را میخوانم,بعنوان یک فرد تحصیلکرده,افتخار میکنم که در این شهر یک نفر پیدا در مقابل رابطه بازی و لابی گری های قد علم کرده و با علم و اطلاع به کمک شهر و مردم آمده،آنقدر این برنامه,راهکار و سوالات جالبه،که هر ادم اگاهی کیف میکنه بارها و بارها مطالعه شون کنه،اعضای شورا اگر واقعا دلسوز مردم و منطقه باشند بدور از تعصب باید همین فردا شما را بعنوان شهردار معرفی کنن.

 

شورای اسلامی شهر حمیل خانواده ما ۲۳ رای به ۴ نفر شما داده است،قسم میخوریم که اگر زنده ماندیم این اشتباه را تکرار نخواهیم کرد

حیف این رای که ما به شما دادیم،روزگار هست و ما و شما هم هستیم 

تا دور اینده رای گیری و شورا 

وجدانن صدای مارو به گوش مسئول ها برسان

ما این انتخاب و این شوراها رو قبول نداریم،خود فرمانداری یک نفر را بفرستد برای شهرداری،

کدام شوراها سواد درست حسابی داره،اینها نمیتونن شهردار خوبی انتخاب کنن

یه بده بستانی درکار هست چندروز دیگه خودشان بیرون میندازن،همیشه همینجور بوده بخور بخور و بچاپ بچاپ،فقط اعضای جدید چون راهکارشو بلد نیستن و تازه کار هستن،با سر میفتن توی دیگ

.😄😄😄

شش ماه دیگر خود همین افراد با توپ و تشر روانه اش میکن همونجایی که آمده،حیف که شهرحمیل از داشتن اشخاص باسواد و متخصصی مثل خودت محرومه،خداوکیلی کاش حداقل برای شورا شرکت میکردی

سلام 

به نظر من مردم باید از این تصمیم نابجا آگاه بشن و اعتراض کنند،حمید شهبازی لیاقت نشستن روی صندولی شهرداری حمیل رو ندارد،خود حمیل گزینه های بسیار مدیر و کارامدتری دارد،خود شما با درج این مطلب به عینه نشان دادین که چه فاصله ای از لحاظ تحصیلات،اگاهی و اشراف به مدیریت شهری با اعضای شورا و حتی شهردار دارید،به نظر من انتخاب شخص شما حتی بدون داشتن سابقه موثر خیلی برای شهر حمیل بهتر است،

گزینه بومی زیادی هستند که واقعا جای تاسف دارد که چرا شورای شهر به این افراد رجوع نکرده

شهسوار کریمی /مهران سلیمانی/سجاد نوروزی /ربیع اله مرادبیگی/علی شیر قلمزن/سعید نوروزی و یا عموی شما اقای همایون نوروزی

به نظر شورا باید بازنگری کنه و یکی از این گزینه های بومی  را انتخاب کند.

 

بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است

تجربه نشان داده *** **** و **** هروقت وارد شورا شدن،هم شهرداری و هم شورا وارد مشکلات و بحران میشوند،

با سلام با ارزوی موفقیت برای تمام مسئولان شهرم حمیل بر خود لازم دانستم از آقای مهندس جلوند وپرسنل زحمتکش ایشان که واقعا دلسوزانه برای این شهر زحمت کشیدند تشکر ‌و قدردانی کنم شهر ما با تمام مشکلاتی که دارشت اما با داشتن مسئولان دلسوز  طی این چند سال که آقای جلوند شهر رو در دست دارن ‌اون رو اداره میکنن همیشه اسمش در استان واستانداری هست وخداروشکر تا حالا از قلم نیافتاده بود

سلام و شب بخیر

متاسفم برای خودم و شهرم که اینجنین نماینده های ضعیف و بی اراده ای داریم،حتی جرات نه گفتن به بخشی پور را هم نداشتن،به نظر من همگی از همین ابتدای کار بخاطر نداشتن استقلال کاری و جرات تصمیم گیری مستقلانه،استعفا بدن بهتره،من که عمیقا از این انتخاب ناراحت و ناخرسند شدم 

بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است

ذات واقعی بعضی از اعضای شورا برای ما معلوم شد،قرار بود **** ****** و *** **** ****** وارد شورا شوند که این سفره بخور بخور را جمع کنند،ولی ظاهرا تا بشقاب های رنگی را دیدند خودشان هم نشستن سر سفره ...

واقعا پشیمانم از ان همه رای که برای این دو نفر جمع کردم ..

سلام و تشکر از بابت این همه دغدغه و ریز بینی،برای دیارم

واقعا من بعنوان یک حمیلی تاسف میخورم که چرا افراد متخصص و متعهدی مثل شما نباید بعنوان شهردار و شورا انتخاب بشن،مردم ما تا کی میخواهند اینجوری گول بخورن،افراد شورا چرا باید ادم های باسوادی مثل شما رو که میشناسن بخاطر منافع زیر پا بذارند.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی