پایگاه خبری تحلیلی رسا

اولین رسـانه مستقـل خبــری،تحلیـلی منطقه

پایگاه خبری تحلیلی رسا

اولین رسـانه مستقـل خبــری،تحلیـلی منطقه

جدیدترین نتایج نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا)، که از معدود مراکز نظرسنجی معتبر و علمی کشور محسوب می شود و اتفاقا توسط حامیان دولت اعتدال مدیریت می شود، به مقایسه محبوبیت حسن روحانی و محمود احمدی‌نژاد پرداخته است.
این نظرسنجی در تاریخ سه شنبه ٧ مهر ١٣٩٤ در تهران و ٤١ شهر بزرگ کشور با ١٧٠٠٠ نمونه انجام شده و خلاصه نتایج آن به تفکیک تهران و کل کشور به این شرح است:

سوال ١: اگر جمعه هفته جاری انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود و صرفا آقایان حسن روحانی و محمود احمدی‌نژاد کاندیدای انتخابات باشند، در صورت شرکت در انتخابات به کدامیک رای می دهید؟
نتایج تهران:
حسن روحانی: ٣٧.٧
محمود احمدی‌نژاد: ٤٨.١
هیچکدام:٨.٩
در انتخابات شرکت نمی کنم: ٥.٣
...
نتایج ٤١ شهر:
حسن روحانی: ٢٣.٦
محمود احمدی‌نژاد: ٦٥.٨
هیچکدام: ٥.٨
در انتخابات شرکت نمی کنم: ٤.٨

توضیح تکمیلی: در انتخابات سال 1388 و سال 1392، نزدیکترین نظرسنجی ها را به نتایج حاصله در این دو انتخابات، ایسپا انجام داده بود.

نظرات  (۳۹)

 • رضا معصومی
 • سلام خدمت همه عزیزانی که این مطلب رو می خونن.به نظر من رییس جمهور باید ابتدا پیرو ولایت فقیه باشه نه درظاهر پیرو نما باشه مثل روحانی و نه مثل گاو نه من شیرده باشه که ابتدا مطیع رهبر باشه و بعد در مقابل رهبر ایستادگی کنه مانند احمدی نژاد.انشاالله که اقا امام زمان ظهور کنند و تمامی خیانت کاران به اسلام و بیت المال و  خیانت کاران به خون  شهدارا به سزای اعمالشان برسونند.
  روحانی خراب کر...حیف رایی که سال 92 دادم بهش..
  ما ایرانی ها بزرگترین مشکلمون این که فقط خودمون و خانوادمون برامون مهمه بلکه اطرافیان برامون هیچ ارزشی نداره خودمون راضی باشیم کافیه بلکه از روی احساسات تصمیم میگیریم نه عقل من چند مورد رود میگم قضاوت باخودتون کسانی که بیماری سرطان داشتن زمانی اقای احمدی نژاد چقد دنبال دارو مورد نظر بودن و چقد باید هزینه میکردن.کسانی که اقساط مهریه میدادن زمانی اقای دکتر هر سکه چه قیمتی داشت الان چه قیمتی.تورم و قیمت دلار در زمان ایشان رو خودتون مقایسه کنید.بحث یارانه چرا برای تامین یارانه کشتی های باری بندر رو نگه میداشتن تا دلار گرون بشه بعد تخلیه کنن تا یارانه رو تامین کنن دلار هزار تومانی حساب کنید هر بشکه نفت اگه 100دلار فروش میرفت صدهزارتومان وارد ایران میشد پس یارانه دونفر تامین میشد اما با دلار 3400حدودسیصدوچهل هزار وارد میشد و یارانه هفت نفر تامین میشد پس پول رو از جیب مردم برداشت میکرد نصفشو به خودمون میداد بعد به به و چه چه میکنیم حالا دیگه دکل نفتی گم شده نفکشهای گم شده .پدیده شاندیز.بابک زنجانی و خیلی چیزای دیگه به کنار اگه منم رییس جمهور بودم بدتر میکردم چون اکثر ملت ایران طرفدار دزیدی و چپاول و غارتن و زندگی راحت براشون مهم نیست با کوچکترین چیز ممکنه این ملت رو میشه گول زد
  خدایی روحانی همه رو با ای برجام سرکارگذاشت و همش امارغلطی از وض اقتصادوتورم میده فک میکنه مردم نمیفهمه.خدایی بجز تورم و گرانی و وبه سودسرمایه دارن چکارکرده.داره سیاست هاشمی و پیش میگره که اصن به فکرمردم بیچاره نبود.درود براحمدی نژاد
  روحانی کارنامه بدی از خود بجا گذاشت... زمان رو از دست داد و وعده ها و وعیدها بجایی نرسید ... و ما جوانان همچنان در حسرت ..............................
  روحانی کذاب دروغگو روبا صفت 
  دولتی سرکار بیاد واقعا مردمی باشه نه اینکه شعار بدهد و دهان مردم رو بعدا ببنده دولتی که شرافت نداشته باشه دولت نیست بلکه دولت استعماری است نمونه همین روحانی بیت المال رو غارت کرد و دولتی که ادم کش باشه مردم و طرفدار خودشو بکشد دولت نیست بلکه ظالم و کفار هست نمونه همین احمدی نژاد تنها دولت باید کسی باشه واقعا دلسوز و مردمی باشه هر کسی مشکلی داشت مستقیما خودش برطرف کنه نه اینکه به نوکرهاش سفارش کنه دولت باید در هر نقطه و زمانی نیازها و مشکلات حاد مردم رو برطرف کنه نه مشکلات خود و اشنایان خودش رو تقدم بداند بلکه برالعکس بابد انجام بدهد. 
  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  جناب امیر احسان اولا هر چی گفتی به خودت گفتی و شخصیت خودتو نشون دادی ** *****. ثانیا اربابان شما کمتر از طرفداراشون نیستن که با القاب سخیف مردم و مورد خطاب قرار میدن. ثالثا کافر همه را به کیش خود پندارد.
  مردم ما مردمی انقلابی و پیرو رهبری هستن!
  هر کسی که خلاف این ملت رفتار کنه قطعا رد خواهد شد!
  ان شاالله که خداوند و امام عصر (عج) کمک خواهند کرد تا ریشه این بی بند و باری و غرب گرایی و اشرافی گری بریده بشه و یاور رهبر و نور چشم مردم دوباره به عرصه قدرت برگرده البته با حرف شنوی کامل از رهبر
  درود بر احمدی نژاد ولایت مدار.در بهار 96 با دولت بهار
  یاور مظلوم ملت ایشاالله که بر میگرده.فقط احمدی عشقه
  فقط آقای احمدی نژاد. اگر خدایی نکرده یکبار دیگر روحانی بیاد کشور ما در دست آمریکاست.
  فقط روحانی حرص نخورید احمدی نژاد ردصلاحیت میشه
  سلام دوستان عزیز. هرگز نباید یک اشتباه کوچک یا یک کار مثبت یک نماینده را بر خود حجت دانست و او را قضاوت کنیم. مثلا اگر گرسنه ایم و رییس جمهور سیب زمینی های رو به فساد را بین مردم توضیع کرد نباید برای ما دلیل بر خوب بودن او باشد. یا اگر توافق هسته ای انجام شد نباید دلیل بر کامل بودن شخص باشد. از قید گروهها بیرون بیایید. و ازاد بیندیشید. اگر هم تاثیر تورمی ساخت هزاران خانه را در یک بازه زمانی مثبت میدانید چون صاحب خانه شده اید از یک کارشناس کمک بگیرید. قضیه رو شخصی نکنید ازاد فکر کنید. 

 • غلام حیدرکرار
 • یکی از رییس جمهور پرکار پرزحمت پرتلاش یار مظلومان یاررهبر یار انقلاب مدافع منافع کشور
  احمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــدی نژاد
  خداحفظت کند دلاور
 • منتظر المهدی
 • به امید بازگشت دولت یار
  سلام ! اولین رئیس جمهوری که سه ماه پول گندم کشاورزان را نداده این بی کفایت ترین رئیس جمهور ایران
  احمدی نژاد به تاریخ پیوست اون یازده روز نابودش کرد ما اگه نکشتیمش به خاطر آقا بود والا تا حالا هفت تا کفن پوسونده بود
 • سعید باقری هیودی
 • دنیا فقط احمدی نژاد منکه خودم از الان ۴۰.۵۰هزار رای برا اقا محود جفتو جور کردم ایشاالله تاانتخابات که ستاد بزنم براش رای ها رو سه برابر هم میکنم
  سلام خسته نباشید.
  من مثل شما نه اصولگرام نه اصلاح طلب. من ققط به بفکر کشورم هستم و از نظر یه ادم معمولی مثل من احمدی نژاد خوب نیست.
  اینو خوب میفهمم که همین برجام رو آقای روحانی مدیون احمدی نژاد بود چون کاری کرد امریکا به غلط کردن بیوفته و تا یه ادم معتدللی مثل روحانی رییس جمهور ایران شد، اومد جلو اما واقعا و بدون هیچ تعصبی به کسی میگم احمدی نژاد اصلا مناسب ریاست جمهوری نیست
  به نظر آقای احمدی نژاد بهترین شخص ممکن برای ریاست جمهوری دوره بعد خواهد بود.
 • امیر شریعتی
 • سلام دوست گلم دکتر احمدی جان- بیا که این مفسدین پا رو همه چی گذاشتن بیا که همه آزادمردان ایران منتظرتن-
  من آن موقعی که انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد در مشهد مقدس حضور داشتم و با همسرم برای انتخاب شدن 

  برای انتخاب شدن جناب آقای قالیباف سر صندوق رای حاضر شدیم. وقتی که شنیدم روحانی با کمک رفسنجانی و عارف

  آسمان بر سرم خراب شد.

  زمانی که مردم میخندیدند از اینکه حسن کلید ساز آمده و شادی می کردند من گریستم.

  خود کرده زا تدبیر نیست
 • امیر احسان
 • بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  میشه بدونم چرا نظرات ضد احمدی نژاد رو حذف میکنید.
  فقط یه سری سخنان سطحی و شوخی مانند را برای فریب ادهان ملت میارین و حرفهای حسابی را که به ضرر سرور و مولای شما (مرتیکه دیوس دزد و ** **** است رو پخش نمیکنید)
  شما هم در پی منفت و قدرت هستید و این سایت هم سر تا پا نوکر جیره خوار اون جاکش ** **** ***.
  ** ** * ******** ******
  ان شاله آقا امام زمان همتون رو نابود میکنه و از دم تیغ عدالت میگذراند.
  پاسخ:
  واقعاً باید گریه کرد به حال امثال شما عِسلاح تلف ها
 • امیر احسان
 • درود بر احمدی نژاد الدنگ !
  -مردی که یک تنه با قدرت و شهامت فراوان تحت نفوذ اطرافیان ضعیف النفسی و شیطان صفتی جون رحیم مشاعی , میخواست تیشه به ریشه اسلام بزند و کمر به بر اندازی روحانیت , ولایت فقیه و نظام مقدس اسلامی بسته بود .
  -درود بر شما حامیان به ظاهر ولایت فقیه و بسیجیانی که از این دزد دکلهای نفتی و عنصر پلید و ضد ولایت فقیه بی مهابا و در کنف الطاف شیطان رجیم و حتی در لباس مقدس بسیج که اصلاً برازنده شما فریب خوردگان نیست سینه چاک حمایت میکنید و به جمع کیادان و شیادانی چون امر ابن عاص پیوسته اید و نمی فهمید که این شیاد قران بر سر نیزه کرده است.
  -شما بسیجیان عزیز اگر داعیه اسلام و قران دا دارید درب جبهه های عراق و سوریه بر روی شما , مگر نه اینست که شما طلایه داران پرچه اسلام هستید پس چرا به جای انجام تکلیف الهی , نشسته اید و آب در آسیاب این شیطان صفت میریزید.
  - بروید و از خون شهدا شرم کنید و مملکتی که حاصل جانبازی خیل عظیمی از شهدا میباشد را دو دستی تقدیم این مرد فدرت طلب , بی ادب و مکار و ضد ولایت فقیه نسپارید.
  پاسخ:
  اینبار هم مثل قبل تاسف میخوریم به حال نزارتان ...
  که افتادین تو این محیط مجازی و عنر عنر فقط حرف مفت میزنید ..
  چه احمدی نژاد و چه روحانی ما اول باید به همدیگه و نظرات هم احترام بذاریم.
 • یاسین درویشی
 • درود برآن که در سازمان ملل متحد آمریکایی ها را بیرون می انداخت. درود بر مردی که تیشه به ریشه نامردان زد.درود برمردی که درسال 88 آمریکا برای غنی سازی 22درصد به پایش افتادند.درود بردشمن دشمنان اسلام.محمود احمدی نژاد
  پاسخ:
  و صد درود هم به شما
  درود بر روحانی و جمیع اصلاح طلبان
  ایشالا میای احمدی نژاد منهای مشاخی
  اقای دکتر احمدی نژاد منتظرتون هستیم انشالله که روحانی در دوره چهارساله بعدی رای نیارد 
 • آزاد اندیش
 • بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  *** بر روحانی
  درود بر احمدی نژاد منهای مشاحی
  منتظر بازگشت غرور آفرین احمدی نژاد هستم
  روحانی اولین رییس جمهور 4ساله ایران
  خدا لعنت کنه کسی که پا روی خون شهدا میذاره. 
  حسن روحانی و دارودسته ش مدام در حال زیر پا گذاشتن ارزش های انقلاب و خون شهداء هستند.
  خدایا هرچه زودتر شرشون رو از سر مسلمین جهان کم بفرما.
  آمین یا رب العالمین
  به امید بازگشت دوباره دکتر احمدی نژاد،
  بیش ار حد تند میری ...
  پاسخ:
  شما اگر میتونید (که هیچ کاره اید) سرعت گیر بزنید ..
  به این حرفها دل خوش نباشید روحانی ریس جمهور 8 ساله است ...
  میگید نه
  بشینید نگاه کنید ....
  امیدواریم که کلید برای همیشه گم شه ...
  مطمئنی از خودت نیست ...
  پاسخ:
  بزرگوار ..
  به صفحه و یا کانال های ارتباطی ایسپا مراجعه کن،همین جوری تراوش نکن ..
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی